Polska Press Grupa świętuje 35. rocznicę wyborów 1989 roku

Z okazji 35. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się   4 czerwca 1989 roku, Polska Press Grupa przygotowuje szereg inicjatyw w swoich serwisach i tytułach. Mają one na celu przypomnienie czytelnikom o znaczeniu tych historycznych wyborów, a także ich wpływie na upadek komunizmu w Polsce i Europie. Specjalne okładki, okolicznościowe winiety oraz sekcje tematyczne mają również działać profrekwencyjnie i przypominać czytelnikom o zbliżających się wyborach do europarlamentu. 

Specjalne okładki i stylizowane winiety 
4 czerwca 2024 r. tytuły należące do Polska Press Grupy opublikowały specjalne okładki zaprojektowane przez dyrektora artystycznego grupy, Tomasza Bocheńskiego (Metropolia Warszawska, ze względu na cykl wydawniczy, opublikowała ją wczoraj). Ponadto w dniach od 4 do 7 czerwca 2024 r. czerwca zmienią się winiety wszystkich serwisów i tytułów na nawiązujące w swej stylistyce do tamtych czasów. Redakcje Polska Press Grupy przygotowały również bogaty zestaw materiałów lokalnych i ogólnopolskich. Czytelnicy będą mogli przeczytać wywiady z cenionymi historykami na temat roli wyborów w 1989 roku, upadku komunizmu oraz narracji, którą Polska powinna przekazywać światu w związku z tym sukcesem. Dodatkowo, opublikowane zostaną reportaże wspomnieniowe o ludziach, którym te wybory szczególnie utkwiły w pamięci. Ogólnopolski portal i.pl z okazji tej szczególnej dla Polski rocznicy uruchomi 4 czerwca 2024 r. specjalną sekcję, w której znajdą się teksty historyczne, wspomnienia, opinie oraz felietony. 

Chcemy, aby ta rocznica mocno zaistniała w naszych serwisach i tytułach. To ważny moment w historii naszego kraju, który zasługuje na odpowiednie upamiętnienie i refleksję. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele materiałów, które przypominają te niezwykle ważne chwile dla Polski, a także edukują młodsze pokolenia, które tego już nie pamiętająmówi Wojciech Rogacin, redaktor naczelny portalu i.pl.

Działania Polska Press Grupy mają również charakter profrekwencyjny w związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce 9 czerwca. Redakcja chce zachęcić Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu, podkreślając, że aktywne uczestnictwo w życiu demokratycznym jest kluczowe dla kształtowania przyszłości kraju i Europy, o czym mogliśmy się już przekonać 4 czerwca 1989 roku.  

O Polska Press Grupie 
Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. Jako jedyna firma medialna w Polsce posiada w swoim portfolio zarówno 22 serwisy regionalne, ponad 500 serwisów miejskich, skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolski portal informacyjny i.pl, jaki i serwisy tematyczne, branżowe oraz e-commerce. Jest również wydawcą 22 dzienników regionalnych.
W serwisach internetowych oraz w prasie dostarcza najnowsze informacje z regionu, Polski oraz zagranicy. Polska Press to często media pierwszego wyboru dla mieszkańców każdego regionu Polski. Jest głosem dla lokalnych społeczności, przywiązując wagę do różnorodności i unikalności każdego regionu.   


Redakcja online

Przeglądaj też