Giganci Sportu Polska Press – najlepsi sportowcy i instytucje zaangażowane w rozwój polskiego sportu nagrodzeni

Polska Press, największy wydawca mediów regionalnych, przyznała nagrody wybitnym polskim sportowcom oraz instytucjom działającym na rzecz promocji i rozwoju sportu w Polsce. Wśród laureatów znalazły się m.in. lekkoatletka Róża Kozakowska, trzykrotny mistrz świata w żużlu Bartosz Zmarzlik czy reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Wszyscy laureaci i nominowani to wybitni sportowcy i trenerzy z sukcesami oraz organizatorzy wielkich wydarzeń sportowych. Przyznanie nagród było częścią Rodzinnego Pikniku Sportowego Polska Press Grupy.

Jak podkreśla Dorota Kania, członek zarządu i redaktor naczelna Polska Press Grupy, ten rok z pewnością pozostanie w naszej pamięci jako okres niezwykłych osiągnięć Polaków w sporcie.

Byliśmy świadkami wielu sukcesów polskich sportowców i wyjątkowych wydarzeń sportowych, które dostarczyły wzruszeń i dumy narodowej, dlatego warto je celebrować. Dzięki gali Giganci Sportu Polska Press, wyróżniając przedstawicieli polskiego sportu, mamy okazję przeżywać te zwycięstwa powtórnie. Gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym oraz życzymy kolejnych rekordów – mówi Dorota Kania, członek zarządu Polska Press.

Polska Press kontynuuje tradycję nagradzania liderów w swoich dziedzinach – po Gigantach Biznesu, Gigantach Kultury, 23 września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec podczas uroczystej gali, decyzją Kapituły przyznano statuetki Gigantów wybitnym przedstawicielom świata polskiego sportu w aż 8 kategoriach.

Tegoroczni Giganci Sportu
Statuetka w kategorii Giganci Bez Ograniczeń trafiła w ręce Róży Kozakowskiej – złotej medalistki tegorocznych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Paryżu. W kategorii Gigantyczny Talent nagrodę otrzymał mistrz świata juniorów w żużlu Mateusz Cierniak. Wśród laureatów znalazł się również himalaista i narciarz wysokogórski – Andrzej Bargiel, który zwyciężył w kategorii Gigantyczna Osobowość. Nagroda w kategorii Gigantyczna Drużyna przyznana została Reprezentacji Polski w piłce siatkowej. W tym roku siatkarze sięgnęli po dwa złote medale w międzynarodowych imprezach najwyższej rangi. Najpierw po 11 latach zdobyli Ligę Narodów, a następnie po 14 latach przerwy wywalczyli mistrzostwo Europy, pokonując w Rzymie obrońców tytułu oraz mistrzów świata Włochów.

W kategorii Gigantyczny Trener zwycięzcą został Marcin Włodarski – selekcjoner Reprezentacji Polski U-17 w piłce nożnej. Ostatnią nagrodę „Giganci Sportu Polska Press” kapituła przyznała w kategorii Gigant Roku. Powędrowała ona do mistrza Polski i obrońcy tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu – Bartosza Zmarzlika. Obrońca tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu zmierza po wygraną w Speedway Grand Prix już po raz czwarty. W tegorocznym cyklu z dziewięciu rozegranych rund wygrał cztery, przy czym tylko w dwóch przypadkach nie kwalifikował się do finału. W bieżącym sezonie po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski.

Statuetkę w kategorii Gigantyczne Wydarzenie otrzymały Igrzyska Europejskie 2023. Rywalizacje toczyły się w 29 dyscyplinach na 25 obiektach sportowych. Była to największa impreza rozgrywana w 2023 roku, a także generalna próba przed staraniami Polski o organizację igrzysk olimpijskich. Reprezentacja Polski wywalczyła aż 50 medali. Zwycięzcą w kategorii Gigantyczna Arena został PGE Narodowy za organizację ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Podczas gali przyznano także wyróżnienia specjalne dla Łukasza Różańskiego, mistrza świata w boksie, dla Marcina Oleksego, Amp-futbolisty, zdobywcy Puskas Award od FIFA za najpiękniejszą bramkę roku, który jest inspiracją dla wielu młodych ludzi. Uhonorowany został także Totalizator Sportowy za ogólnopolską akcję społeczną „Wygrywamy zaczyna się od WY", której twarzą jest Robert Lewandowski. Dzięki niej kolejne obiekty sportowe i kulturalne w całej Polsce otrzymają wsparcie na budowę, modernizację, remont lub doposażenie. Wyróżnienie otrzymały także Warsaw Jumping – międzynarodowe zawody jeździeckie wieńczące Europejski Puchar Narodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series.

Rodzinny Piknik Sportowy
Wręczenie nagród było częścią Rodzinnego Pikniku Sportowego Polska Press Grupy – wydarzenia otwartego dla wszystkich zainteresowanych aktywnościami sportowymi, w którym udział wzięły rodziny z dziećmi. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na kilkunastu strefach dyscyplin sportowych. Wśród atrakcji znalazły się m.in. symulator wyścigowy Formuły 1 w skali 1:1, motocykle, lekcje podstaw szermierki czy jazdy konnej. Uczestnicy mogli podziwiać pokazy bramkarzy reprezentacji Polski w hokeju, skorzystać ze stołów do gry w szachy, z minikortu tenisowego czy boiska do badmintona. Dostępne były również stacje poświęcone hokejowi, narciarstwu, badmintonowi, zapasom, siatkówce, wioślarstwu czy również AMP Futbolowi.

Partnerzy wydarzenia
Rodzinny Piknik Sportowy odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Telewizja Polska. Partnerem strategicznym były spółki Orlen, Energa oraz Totalizator Sportowy.


Redakcja online

Przeglądaj też