Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Kolonie dziennikarskie od Polska Press Grupy

Kolonie dziennikarskie od Polska Press Grupy

30 dzieci ze szkolnych redakcji z całej Polski wzięło udział w Letniej Szkole Junior Media, czyli koloniach dziennikarskich, które funduje Polska Press Grupa.

Zwycięzcy projektu Junior Media, realizowanego przez Polska Press, przez cały ubiegły rok szkolny angażowali się w medialne inicjatywy, aby w nagrodę spędzić tydzień na specjalnie zorganizowanym dla nich wyjeździe. W trakcie roku szkolnego redakcje szkolne, które przygotowują nie tylko gazetki szkolne, ale bawią się też w media internetowe, biorą udział w licznych wyzwaniach tzw. lekcjach #juniorlab zbierają punkty. Na zakończenie każdej edycji nagrodą jest udział w Letniej Szkole Junior Media dla najlepszych młodych dziennikarzy.

Na tegoroczny obóz zorganizowany w parku rozrywki TwinPigs w Żorach wyjechało 30 dzieci z całej Polski (z pierwszej dziesiątki klasyfikacji gazetek szkolnych). Przez cały tydzień uczniowie korzystali z atrakcji parku, ale także szlifowali swoje umiejętności dziennikarskie.

Młodzi dziennikarze poznali teorię, oglądali najlepsze przykłady tzw. master shotów w historii kina, a także różne techniki animacyjne. Rozmawiano o tym czym jest klatka w filmie i jakiej prędkości należy używać przy montażu filmu. To było jednak wprowadzenie do zadania, czyli animacji poklatkowej.

Uczestnicy mieli za zadanie za pomocą własnych telefonów stworzyć film poklatkowy.

https://www.youtube.com/watch?v=JHqIN3kBAAg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=SfV6UpS3w5E&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=uid8bDqLN2Y&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=_YDI4v2My18&feature=youtu.be

Junior Media to projekt edukacyjny realizowany przez Polska Press Grupę, jedną z największych grup medialnych w Polsce. Jest skierowany do szkół i nauczycieli, którym udostępniana jest platforma do tworzenia gazet wraz ze wskazówkami i lekcjami. W tegorocznej 9. edycji Junior Media wzięło udział 15 tys. dzieci z nauczycielami z 3 tys. szkół w całej Polsce. W roku szkolnym 2019/2020 Polska Press Grupa zorganizuje 10. edycję Junior Media.

www.juniormedia.pl