Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   „Poznań w 56 sekund”. „Głos Wielkopolski” na obchody Czerwca 56

„Poznań w 56 sekund”. „Głos Wielkopolski” na obchody Czerwca 56

W poniedziałek 27 czerwca br. w Poznaniu odbędzie się finał konkursu filmowego „Poznań w 56 sekund” zorganizowanego przez „Głos Wielkopolski” z okazji 60. rocznicy wydarzeń Poznańskiego Czerwca 56. W jury konkursu zasiadły filmowe sławy: Jan AP Kaczmarek, Arthur Reinhart, Andrzej Maleszka i Filip Bajon.

Ogólnopolski konkurs „Poznań w 56 sekund” ogłoszono w marcu tego roku. Do kręcenia filmów „Głos Wielkopolski” zaprosił amatorów i profesjonalistów. Wymogi były trzy: każdy z filmów musiał trwać dokładnie 56 sekund, musiał nawiązywać do miasta Poznań i, przede wszystkim, do wartości, jakie przyświecały bohaterom Czerwca.

Na konkurs zgłoszono ponad 100 filmów, z których dokładnie 90 spełniało zasady konkursowe. Filmy nadchodziły z tak odległych miejsc jak Nowa Ruda, Sandomierz, Biała Podlaska, Sokółka czy Gdańsk. Najwięcej nakręcili poznaniacy - tu swoje prace zgłaszały zespoły młodych twórców z gimnazjów, liceów i szkół wyższych, ale także dużo starsi amatorzy sztuki filmowej. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 13 lat, a najstarszy 76.


Podczas gali, prócz wręczenia nagród, odbędzie się także premierowy pokaz 28 najlepszych filmów nadesłanych na konkurs. Później filmy dostępne będą na specjalnej stronie poświęconej konkursowi i Poznańskiemu Czerwcowi - poznan56.pl.