Adam Godlewski kierownikiem Działu Sport Polska Press Grupy

2021-11-03

Od 1 listopada br. stanowisko kierownika Działu Sport w Polska Press Grupie objął Adam Godlewski. Dotychczas zajmujący to stanowisko Robert Zieliński objął funkcję wydawcy Działu Sport.

Adam Godlewski jest dziennikarzem sportowym z blisko trzydziestoletnim stażem. Zaczynał w „Przeglądzie Sportowym”, przed dekadę (1993 – 2003) specjalizował się w tematyce futbolowej – newsach i publicystyce, był także sekretarzem działu piłkarskiego. W latach 2003 – 2017 związany z tygodnikiem „Piłka Nożna" jako zastępca redaktora naczelnego. W tym czasie zarządzał także miesięcznikiem „Piłka Nożna Plus”. W latach 2018 – 2019 pracował w wydawanym w Katowicach dzienniku „Sport” jako publicysta, ale od podstaw tworzył również dział wideo. W drugiej połowie 2019 roku współtworzył portal „imoSPORTS”, w roli wydawcy i szefa tego projektu ds. piłki nożnej. Od 2020 stale współpracuje z Fundacją Kazimierza Górskiego. Jako ekspert występował w TVP, Canal+, Polsat Sport, NSport, Orange Sport, TVP Info.

 

Adam Godlewski jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotnie uhonorowano go Piłkarskim Oscarem dla najlepszego dziennikarza prasowego. 

 

Z Polska Press Grupą związany jest od czerwca br., kiedy objął stanowisko redaktora naczelnego serwisu i dodatku do gazet Sportowy24.