Biuro Prasowe

David Gilmour i Roger Waters w dziennikach Polskapresse

2006-08-22

Sześć dzienników regionalnych Grupy Wydawniczej Polskapresse ("Dziennik Bałtycki", "Dziennik Łódzki", "Dziennik Zachodni", "Gazeta Krakowska", "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska" i powiązany kapitałowo "Głos Wielkopolski") objęło patronaty nad dwoma największymi wydarzeniami muzycznymi tego lata – światową premierą widowiska „Ça Ira” autorstwa Rogera Watersa oraz koncertem Davida Gilmoura, muzyków legendarnej grupy Pink Floyd. 

Jarmark Św. Dominika w dziennikach Polskapresse

2006-07-31

Sześć dzienników regionalnych Grupy Wydawniczej Polskapresse (Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska i powiązany kapitałowo Głos Wielkopolski) patronami prasowymi Jarmarku św. Dominika, który rozpoczął się w sobotę 29 lipca br w Gdańsku.

Akcja "Miasteczko" Dziennika Zachodniego

2006-07-13

W sobotę, 8 lipca br., ruszyła wakacyjna akcja "Miasteczko" Dziennika Zachodniego (Polskapresse). Terenowa redakcja  gazety odwiedzi czytelników w kilkunastu śląskich miejscowościach.

Gazety regionalne Polskapresse w służbie czytelnika i demokracji

2006-07-12

- Gazety regionalne angażują się w budowę społeczeństwa obywatelskiego i są blisko ludzkich problemów – mówili zgodnie eksperci na sesji „Prasa regionalna - współtwórca i uczestnik społeczeństwa obywatelskiego”, zorganizowanej przez Grupę Wydawniczą Polsk

Wakacyjna loteria

2006-06-29

7 lipca w Dzienniku Bałtyckim, Dzienniku Zachodnim, Expressie Ilustrowanym, Gazecie Krakowskiej, Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej i powiązanym kapitałowo Głosie Wielkopolskim startuje letnia loteria „Wielki wyścig”. Loteria trwać będzie do 10 sierpnia br. i podzielona jest na 5 tygodniowych etapów (piątek- czwartek).  Do wygrania co tydzień 2 Skody Fabia i wiele innych nagród.

Kolekcja przewodników po Polsce

2006-06-27

Od wtorku 27 czerwca br., w czterech dziennikach regionalnych Polskapresse (Dziennik Bałtycki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska) i jednym powiązanym kapitałowo (Głos Wielkopolski) startuje kolekcja przewodników po Polsce. Kolekcja składa się z 10 przewodników przygotowanych we współpracy z firmą Pascal.

Podsumowanie kolekcji "Lektury wszech czasów"

2006-06-23

20 czerwca br. w sześciu dziennikach Polskapresse zakończyła się kolekcja książek „Lektury wszech czasów”. Polskapresse wydała w sumie 40 lektur szkolnych w nakładzie 3,3 mln egzemplarzy.

Wiadomości.24.pl - pierwsza w Polsce gazeta internetowa

2006-06-16

Wiadomości24.pl to pierwszy w Polsce informacyjny portal internetowy realizujący ideę dziennikarstwa obywatelskiego, którego testową wersję uruchomiła Polskapresse.

Beata Sypuła z Dziennika Zachodniego zwycięzcą prestiżowej nagrody

2006-06-09

Dzisiaj w Warszawie w Klubie Bankowca wręczone zostały Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka za 2005 r. Beata Sypuła z Dziennika Zachodniego (Polskapresse) odebrała jedną z trzech nagród głównych.

Szkoła bez przemocy = Szkoła z kodeksem

2006-06-09

19 dzienników regionalnych grup wydawniczych Polskapresse i Orkla Press Polska organizujących akcję „Szkoła bez przemocy” opublikowało Kodeks Szkoły bez przemocy. Jest to zbiór 10 zasad, jakie powinna przestrzegać szkoła, która chce uzyskać miano „Szkoły bez Przemocy”. Kodeks, który jest podsumowaniem I etapu akcji, został opracowany przez Radę Programową, w skład której wchodzą psycholodzy, socjolodzy i praktycy zajmujący się przeciwdziałaniem przemocy w szkołach. W 19 dziennikach regionalnych, w trakcie półtora miesiąca akcji, ukazało się blisko 400 tekstów na temat przemocy w szkole.