Biuro Prasowe

Wakacyjna loteria

2006-06-29

7 lipca w Dzienniku Bałtyckim, Dzienniku Zachodnim, Expressie Ilustrowanym, Gazecie Krakowskiej, Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej i powiązanym kapitałowo Głosie Wielkopolskim startuje letnia loteria „Wielki wyścig”. Loteria trwać będzie do 10 sierpnia br. i podzielona jest na 5 tygodniowych etapów (piątek- czwartek).  Do wygrania co tydzień 2 Skody Fabia i wiele innych nagród.

Kolekcja przewodników po Polsce

2006-06-27

Od wtorku 27 czerwca br., w czterech dziennikach regionalnych Polskapresse (Dziennik Bałtycki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska) i jednym powiązanym kapitałowo (Głos Wielkopolski) startuje kolekcja przewodników po Polsce. Kolekcja składa się z 10 przewodników przygotowanych we współpracy z firmą Pascal.

Podsumowanie kolekcji "Lektury wszech czasów"

2006-06-23

20 czerwca br. w sześciu dziennikach Polskapresse zakończyła się kolekcja książek „Lektury wszech czasów”. Polskapresse wydała w sumie 40 lektur szkolnych w nakładzie 3,3 mln egzemplarzy.

Wiadomości.24.pl - pierwsza w Polsce gazeta internetowa

2006-06-16

Wiadomości24.pl to pierwszy w Polsce informacyjny portal internetowy realizujący ideę dziennikarstwa obywatelskiego, którego testową wersję uruchomiła Polskapresse.

Beata Sypuła z Dziennika Zachodniego zwycięzcą prestiżowej nagrody

2006-06-09

Dzisiaj w Warszawie w Klubie Bankowca wręczone zostały Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka za 2005 r. Beata Sypuła z Dziennika Zachodniego (Polskapresse) odebrała jedną z trzech nagród głównych.

Szkoła bez przemocy = Szkoła z kodeksem

2006-06-09

19 dzienników regionalnych grup wydawniczych Polskapresse i Orkla Press Polska organizujących akcję „Szkoła bez przemocy” opublikowało Kodeks Szkoły bez przemocy. Jest to zbiór 10 zasad, jakie powinna przestrzegać szkoła, która chce uzyskać miano „Szkoły bez Przemocy”. Kodeks, który jest podsumowaniem I etapu akcji, został opracowany przez Radę Programową, w skład której wchodzą psycholodzy, socjolodzy i praktycy zajmujący się przeciwdziałaniem przemocy w szkołach. W 19 dziennikach regionalnych, w trakcie półtora miesiąca akcji, ukazało się blisko 400 tekstów na temat przemocy w szkole.

Mundial w dziennikach Polskapresse

2006-06-06

Od poniedziałku, 5 czerwca br., trwa mundialowe szaleństwo w dziennikach regionalnych Polskapresse. Sześć gazet Polskapresse ukaże się z płytą CD „ABC Mundialu”. Dzienniki dołączają plakaty reprezentacji, własne dodatki redakcyjne, organizują konkursy z nagrodami dla kibiców.

Pielgrzymka Benedykta XVI w dziennikach Polskapresse

2006-05-23

Z okazji pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski sześć dzienników Polskapresse ukazało się ze specjalną publikacją „Benedykt XVI w Ojczyźnie Jana Pawła II”. „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Zachodni” poświęcają pielgrzymce cały tydzień wydawniczy.

Kurs tańca – „Gwiazdy uczą tańczyć” z Dziennikiem Zachodnim

2006-05-18

18 kwietnia Dziennik Zachodni ukazał się z płytą VCD – Kurs tańca „Gwiazdy uczą tańczyć”.

Dar czytelników dzienników Polskapresse

2006-05-17

We wtorek, 16 maja br., Grupa Wydawnicza Polskapresse przekazała w darze od czytelników swoich ośmiu dzienników regionalnych sto tysięcy złotych na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.