Polska Press Grupa rozpoczęła współpracę z redakcją Vatican News

Polska Press Grupa rozpoczęła współpracę z Sekcją Polską Vatican News. Za pośrednictwem swoich serwisów regionalnych na bieżąco informuje internautów i czytelników o wydarzeniach związanych ze śmiercią papieża Franciszka oraz nadchodzących zmianach w Watykanie.

Współpraca z Vatican News, w skład której wchodzą Radio Watykańskie, portal VaticanNews.va oraz dziennik „L’Osservatore Romano”, daje dziennikarzom Polska Press Grupy dostęp do profesjonalnych materiałów, depesz, zdjęć, nagrań wideo oraz komentarzy bezpośrednio z miejsca wydarzeń. Treści te są wzbogacane o informacje
i opinie od polityków, ekspertów, przedstawicieli Kościoła oraz świata kultury.

W tych szczególnych dniach spoczywa na nas duża odpowiedzialność, by dostarczać czytelnikom rzetelnych i sprawdzonych informacji. Dzięki współpracy z redakcją Vatican News możemy to robić szybko i profesjonalnie. Treści tworzone przez naszych dziennikarzy, wzbogacone o materiały z Watykanu oraz opinie ekspertów i mieszkańców z całej Polski, składają się na kompleksowe, regionalne serwisy informacyjne, jakich oczekują nasi odbiorcymówi Marek Twaróg, redaktor naczelny Polska Press Grupy.

Ponadto od momentu, gdy pojawiła się pierwsza informacja o śmierci papieża Franciszka, serwisy regionalne PPG uległy zmianie. Uruchomiona została specjalna sekcja zatytułowana „Świat żegna Franciszka”. Sekcja ta zawiera liczne materiały redakcyjne – reportaże, relacje oraz galerie zdjęć poświęcone papieżowi. Nie brakuje także wspomnień i refleksji mieszkańców różnych regionów Polski – od dużych metropolii po najmniejsze miejscowości – dotyczących pontyfikatu Franciszka oraz wyboru jego następcy.

O Polska Press Grupie
Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. Jako jedyna firma medialna w kraju posiada w swoim portfolio ogólnopolski portal informacyjny, 22 serwisy regionalne, ponad 500 serwisów miejskich pod marką Nasze Miasto, a także serwisy e-commerce, branżowe i tematyczne. Grupa wydaje również 20 dzienników, które wciąż stanowią istotne źródło informacji na poziomie regionalnym. Polska Press to media pierwszego wyboru dla mieszkańców całego kraju, angażujące się w życie lokalnych społeczności i doceniające unikalność każdego regionu.


Redakcja online

Przeglądaj też