Marek Twaróg nowym redaktorem naczelnym Polska Press Grupy

Marek Twaróg, doświadczony manager i wieloletni redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” wraca do Polska Press Grupy. Od lipca obejmie stanowisko dyrektora ds. rozwoju redakcji oraz redaktora naczelnego PPG. Będzie koordynował pracę wszystkich redaktorów naczelnych w spółce. Twaróg od 2021 roku był redaktorem naczelnym branżowego serwisu Press.pl, gdzie odpowiadał m.in. za bieżące działanie serwisów oraz rozwój produktów cyfrowych.

Marek Twaróg to doświadczony dziennikarz i redaktor z bogatym dorobkiem zawodowym. Swoją karierę rozpoczął w 1994 roku. Od 2007 roku przez trzy lata pełnił funkcję redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”, a od 2010 roku przez 11 lat kierował redakcją „Dziennika Zachodniego”. Pod jego przewodnictwem „Dziennik Zachodni” zdobył prestiżową nagrodę dla innowacyjnych mediów, czyli Grand Press Digital. W 2021 roku objął funkcję szefa branżowego serwisu Press.pl. Oprócz pracy redakcyjnej jest wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim i aktywnie angażuje się w edukację dziennikarską. Od wielu lat jest także jurorem w konkursie Grand Press, najbardziej prestiżowym konkursie dziennikarskim w Polsce. Jest współautorem kilku wydawnictw albumowych o tematyce śląskiej.

Cieszę się, że Marek Twaróg zdecydował się dołączyć do Polska Press Grupy jako nowy dyrektor ds. rozwoju redakcji i redaktor naczelny Polska Press Grupy. Jego bogate doświadczenie oraz ogromna wiedza będą dla nas nieocenionym wsparciem w dalszym rozwoju naszych mediów. Wierzę, że pod jego kierownictwem redakcje osiągną najwyższe standardy jakości i rzetelnościmówi Zenon Nowak, Prezes Zarządu Polska Press Grupy.

O Polska Press Grupie
Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. Jako jedyna firma medialna w Polsce posiada w swoim portfolio zarówno 22 serwisy regionalne, ponad 500 serwisów miejskich, skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolski portal informacyjny i.pl, jaki i serwisy tematyczne, branżowe oraz e-commerce. Jest również wydawcą 22 dzienników regionalnych.
W serwisach internetowych oraz w prasie dostarcza najnowsze informacje z regionu, Polski oraz zagranicy. Polska Press to często media pierwszego wyboru dla mieszkańców każdego regionu Polski. Jest głosem dla lokalnych społeczności, przywiązując wagę do różnorodności i unikalności każdego regionu.


Redakcja online

Przeglądaj też