Szkoła bez przemocy

 

Program społeczny „Szkoła bez przemocy” prowadzony był w 17 dziennikach regionalnych dwóch grup wydawniczych – Polskapresse Media Regionalne (obecnie Polska Press Grupa) oraz Fundację Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). W 2009 r. do grona organizatorów dołączył Partner Programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Celem Programu było przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. 

Program był prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 IV edycja Programu prowadzona była pod hasłem "Wolontariat - świadomie pomagam innym". W ramach prowadzonych działań zachęcalismy społeczności szkolne - uczniów, nauczycieli i rodziców do zaangażowania w wolontariat. Ambasadorem IV edycji Programu był Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.
 

Zrealizowaliśmy 6 edycji projektu. W każdej z nich uczestniczyło blisko 5 000 szkół. Przeprowadziliśmy 200 projektów grantowych na łączną kwotę 900 000 złotych, 200 000 nauczycieli, rodziców i uczniów podpisało sie pod Listem Otwartym do Władz Rzeczypospolitej o przeciwdziałanie przemocy szkolnej.

Więcej o Programie na stronie www.szkolabezprzemocy.pl
 

Nagrody dla Programu


W 2007 roku „Szkoła bez przemocy” została doceniona przez polskich, europejskich, amerykańskim i światowych ekspertów branży Public Relations.

Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy w maju 2007 w  europejskim konkursie SABRE Awards 2007 za najlepszą kampanię PR w Europie Wschodniej.  

Kolejną nagrodę odebraliśmy w Londynie, gdzie międzynarodowe jury przyznało "Szkole bez przemocy" nagrodę główną w kategorii "Corporate Social Responsibility" w IPRA Golden World Awards 2007. Tym razem projekt został uznany za najlepszy na świecie!

W listopadzie przyszła kolej na polskie środowisko PR. "Szkoła bez przemocy" została uznana za najlepszą kampanię edukacyjną w Polsce i otrzymała Złotego Spinacza.

Kolejna dobra wiadomość przyszła z Nowego Yorku. Tym razem amerykańscy eksperci uznali, że "Szkoła bez przemocy" to jedna z najlepszych kampanii na świecie w 2007 roku i przyznali naszemu programowi Brązowego Magellana.