Wojciech Rogacin redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej”

2021-01-11

Od 1 lutego 2021 r. nowym redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” zostaje Wojciech Rogacin. Paweł Siennicki podjął decyzję o odejściu z firmy.

Wojciech Rogacin dotychczas zajmował stanowisko redaktora naczelnego Agencji Informacyjnej Polska Press. Od lutego br. będzie łączył obie funkcje i będzie odpowiedzialny również za rozwój dziennika „Polska Metropolia Warszawska”, serwisu polskatimes.pl, magazynu „Nasza Historia” oraz za warszawską redakcję naszemiasto.pl.

Wojciech Rogacin z Polska Press związany jest od 2006 roku. Zaczynał jako jeden z założycieli, a następnie zastępca redaktora naczelnego „Polski Metropolii Warszawskiej”. Odpowiadał za współpracę dziennika z brytyjskim „The Times”. Od 5 lat jest szefem Agencji AIP, którą stworzył w ramach Grupy Polska Press. Wcześniej pracował w tygodniku „Newsweek Polska”, „Gazecie Wyborczej” oraz tygodniku „Słowo Podlasia”. Jako były korespondent „Newsweeka” podczas wojny w Iraku, wspólnie z dziennikarką Dorotą Kowalską napisał książkę "Korespondenci PL" o polskich reporterach wojennych.

Pawłowi Siennickiemu bardzo dziękujemy za lata pracy i życzymy powodzenia w nowych planach zawodowych.