WAŻNY KOMUNIKAT: Uwaga na fałszywe faktury podszywające się pod Polska Press Sp. z o.o.

2020-12-31

Informujemy, że w ostatnim czasie doszło do kilku prób podszywania się pod markę spółki Polska Press Sp. z o.o. Oszuści, wykorzystując dane Polska Press Sp. z o.o., wystawiają fałszywe faktury, na których wskazane są rachunki bankowe nie należące do Polska Press Sp. z o.o.

Bardzo prosimy o zachowanie czujności i zwrócenie szczególnej uwagi na wiadomości, dokumenty, a w szczególności faktury, rzekomo pochodzące od Polska Press Sp. z o.o.

Prosimy o sprawdzenie numeru konta bankowego zamieszczonego na fakturze w rządowej wyszukiwarce rachunków bankowych zgłoszonych do Urzędu Skarbowego: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka

Po wpisaniu poprawnego rachunku bankowego powinien pojawić się załączony komunikat zawierający prawidłowe dane spółki Polska Press Sp. z o.o. 

Informacja zwrotna wskazująca inny podmiot lub informacja o nieodnalezieniu rachunku bankowego może oznaczać, że faktura, którą Państwo otrzymali jest fałszywa.

W takiej sytuacji prosimy o zgłoszenie sprawy pod adres mailowy zgloszenie@polskapress.pl. Zgłoszenie powinno zawierać skan otrzymanego dokumentu wraz z podaniem danych kontaktowych, koniecznych do wyjaśnienia sprawy.