Serwis ogłoszeniowy Gratka.pl z nowym właścicielem

2020-02-26

26 lutego 2020 r. właściciel Polska Press Grupy, spółka HKM GmbH, sprzedała Ringier Axel Springer Media AG 100 proc. udziałów w spółce Gratka Sp. z o.o.

Gratka.pl należała do Polska Press od 2000 roku. W tym czasie stała się rozpoznawalną marką o ugruntowanej pozycji numer 2 na rynku ogłoszeniowym.  Decyzja o sprzedaży Gratki jest zgodna ze strategią i kierunkiem rozwoju spółki.

W najbliższych latach będziemy realizować strategię skupioną na rozwoju mediów lokalnych, które są głównym obszarem działalności Polska Press. Ponadto uznaliśmy, że Gratka jest już na tyle dojrzałym produktem, że jej dalszy rozwój uzależniony jest także od posiadanego przez właściciela know-how i doświadczenia w zakresie rynku ogłoszeniowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego podjęliśmy decyzję o poszukiwaniu inwestora strategicznego”, mówi Dorota Stanek, prezes Zarządu Polska Press Grupy. „Jesteśmy przekonani, że serwis, który z sukcesem prowadziliśmy przez 20 lat, będzie nadal dynamicznie rozwijać się i umacniać swoją pozycję rynkową, czerpiąc z ugruntowanej pozycji Ringier Axel Springer Media AG, a także jej międzynarodowego doświadczenia”.

Gratka.pl jest jednym z wiodących serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Działa w czterech głównych kategoriach - nieruchomości, motoryzacja, oferty pracy i ogłoszenia drobne. Serwis jest skierowany do odbiorców indywidualnych oraz współpracuje z agencjami nieruchomości i deweloperami, dealerami i sprzedawcami samochodowymi oraz rekruterami. W 2019 roku miesięcznie średnio serwis odwiedzało 2,8 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 63 mln odsłon (badanie Gemius/PBI, styczeń-grudzień 2019).