Łukasz Zymer dyrektorem IT

2021-10-11

Od połowy września br. stanowisko dyrektora IT w Polska Press Grupie objął Łukasz Zymer, który z firmą związany jest od ponad 13 lat. Do jego obowiązków będzie należał rozwój systemów i usług IT, tworzenie i wdrażanie strategii technologicznej grupy w zakresie zarządzania systemami oraz usługami IT jakie dostarcza Pion IT zarówno w obszarze rozwiązań technologicznych online jak i rozwiązań systemów i infrastruktury. Maciej Maciejowski, dotychczasowy dyrektor IT, podjął decyzję o odejściu z firmy.

 „Odchodzę z Polska Press Grupy po 6,5 roku pracy. Był to wspaniały czas budowania wartości, transformacji cyfrowej oraz uczenia się od świetnych ludzi. Zbudowaliśmy silny zespół, elastyczny i w pełni zmotywowany. Jestem dumny z tego wspólnego czasu i efektów, które osiągnęliśmy. Łukaszowi Zymerowi życzę kolejnych sukcesów w rozwoju zespołu IT i mocno go wspieram w przejęciu obowiązków” mówi Maciej Maciejowski, odchodzący dyrektor IT w PPG.

 

Łukasz Zymer od kwietnia 2008 roku pracuje w Polska Press Grupie. Początkowo pracował na stanowisku Administratora Systemów IT – Lider Technologiczny. Odpowiadał za projekty związane z systemami wydawniczymi, sprzedażowymi, finansowo-kadrowymi oraz rozwiązaniami opartymi o produkty Microsoft.

 

W latach 2013 – 2015 odpowiadał za obszary związane z integracją systemów IT podczas fuzji Polskapresse i Mediów Regionalnych w zakresie ujednolicenia systemów finansowo-księgowych, systemów pracy grupowej (usługi Office 365) oraz infrastruktury spółek.

 

Od czerwca 2016 pełnił funkcję Kierownika ds. infrastruktury IT. Wspólnie z zespołem odpowiadał za systemy biznesowe spółki, w tym również za obszar IT Poligrafii.

 

Od września 2019 piastuje stanowisko Kierownika Działu Systemów Wewnętrznych, po połączeniu Pionu IT oraz Pionu Technologii, gdzie kontynuował projekty związane z rozwojem systemów wewnątrz grup.

 

Posiada wysokie kompetencje we wszystkich obszarach związanych z rozwojem systemów IT, w szczególności w tworzeniu i wdrażaniu scentralizowanego zarządzania systemami, usługami IT oraz pracy grupowej, a także systemów bezpieczeństwa. Jest cenionym managerem i profesjonalistą w obszarze IT oraz certyfikowanym inżynierem rozwiązań Microsoft w Polska Press Grupie.