„Kurier Lubelski” najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym sierpnia wg raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM)

2021-10-11

Jak wynika z rankingu najczęściej cytowanych mediów regionalnych, „Kurier Lubelski” w sierpniu br. awansował o 15 pozycji i zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Uzyskał 228 powołań innych redakcji w kraju.

Wyniki „Kuriera Lubelskiego” bardzo cieszą i dają satysfakcję oraz poczucie dobrze wykonanej pracy. Pracy, która jest efektem przyjętej strategii, którą konsekwentnie realizujemy, stawiając sobie za cel budowanie silnych mediów regionalnych i lokalnych. Parametr cytowalności jest dla nas jednym z kluczowych, ponieważ jasno wskazuje na jakość prezentowanych treści – komentuje Tomasz Przybek, Prezes Zarządu Polska Press Grupy. 

 

Wysokie miejsce zajął również inny dziennik należący do Polska Press Grupy – „Gazeta Krakowska”, która uplasowała się na 4. pozycji. Cytowano ją 119 razy, czyli o 7 więcej niż w miesiącu poprzednim.  

 

Wyniki rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych to potwierdzenie, że Polska Press Grupa stanowi silne medium w Polsce, stając się liderem wśród mediów regionalnych. Wybór nowych redaktorów naczelnych. Wojciecha Pokory („Kurier Lubelski”) i Wojciecha Muchy („Gazeta Krakowska”), był strzałem w dziesiątkę. Wyniki raportu potwierdzają, że są oni świetnymi dziennikarzami i fachowcami, którzy bardzo dobrze radzą sobie na stanowiskach redaktorów naczelnych – dodaje Dorota Kania, redaktor naczelna Polska Press Grupy.