Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Węgiel w życiorys wpisany – interaktywna rozmowa ojca i syna o górnictwie

Węgiel w życiorys wpisany – interaktywna rozmowa ojca i syna o górnictwie

Dziennik Zachodni prezentuje kolejny multimedialny projekt. Tym razem to interaktywna rozmowa, w której użytkownicy mogą zadać pytania i poprowadzić rozmowę z bohaterami na własny sposób.
Węgiel w życiorys wpisany – interaktywna rozmowa ojca i syna o górnictwie

fot. Arkadiusz Gola

 „Węgiel w życiorys wpisany” to interaktywna rozmowa o górnictwie, tradycjach górniczych, bezpieczeństwie i codzienności na kopalni. Czytelnicy mogą dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca górników, w jakie przesądy wierzą, czego nie wolno mówić na dole i z jakimi niebezpieczeństwami muszą się liczyć. Cechą szczególną projektu jest interaktywna nieliniowa narracja, zastosowana w ten sposób po raz pierwszy na taką skalę w mediach w polskich mediach.

Bohaterami są górnicy z wieloletnim doświadczeniem. To Janusz Kubica, który na kopalni „Pniówek” przepracował 31 lat oraz jego syn – Michał Kubica – pracujący w tym samym miejscu od 11 lat. Michał zaczynając pracę powiedział sobie, że chce dorównać ojcu. Jego marzenie udało się zrealizować w 2018 roku. –  Pracuję dokładnie w tym samym miejscu co mój tata. Kiedy usiadłem przy jego biurku, przypomniałem sobie o moim celu. Wzruszyłem się – mówi Michał Kubica, nadsztygar BHP na kopalni KWK Pniówek.

- Projekt opiera się na nieliniowym prowadzeniu opowieści – mówi Karol Gruszka, digital manager w Dzienniku Zachodnim. – Widzowie tego dokumentu mogą zadawać pytania bohaterom. Ogółem w projekcie do wyboru jest trzydzieści pytań dotyczących pracy na kopalni, tradycji, codzienności na dole. Za każdym razem widz ma możliwość wyboru jednego z dwóch pytań, które przenoszą nas w ciągu logicznym do kolejnych niesamowitych historii. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, wsparty mecenatem Jastrzębskiej Spółki Węglowej – dodaje Karol Gruszka.

Dziennik Zachodni oraz Jastrzębska Spółka Węglowa zapraszają do pierwszego w polskich mediach, eksperymentalnego projektu – interaktywnej rozmowy o górnictwie. Projekt zrealizowany z okazji Barbórki dla wszystkich górników, ich rodzin i osób zaciekawionych górnictwem.

Premiera 4 grudnia 2018 na dziennikzachodni.pl

https://dziennikzachodni.pl/interactive/wegiel-w-zyciorys-wpisany/