Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Tomasz Bocheński nagrodzony w 18. edycji European Newspaper Award

Tomasz Bocheński nagrodzony w 18. edycji European Newspaper Award

Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, zdobył pięć nagród w prestiżowym konkursie projektowania prasowego European Newspaper Award. Nagrodzono pięć okładek dziennika Polska Metropolia Warszawska, trzy okładki naszemiasto.pl oraz trzy okładki magazynu Magnes (dodatek do Dziennika Polskiego).

Nagroda  European Newspaper Award przyznawana jest od 1998 roku wydawcom za najlepiej zaprojektowane gazety. Konkurs organizuje projektant gazet Norbert Küpper we współpracy z pismami: niemieckim "Medium Magazin", austriackim "Der Österreichische Journalist" i szwajcarskim "Schweizer Journalist". W tegorocznej, osiemnastej edycji konkursu, udział wzięło 191 gazet z 27 krajów. Z Polski nagrodzono również Gazetę Wyborczą (jedna nagroda).

Autorem nagrodzonych okładek jest Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, grafik, zdobywca licznych nagród w konkursach projektowania prasowego. Tomasz Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne gazet, projekty prasowe, książek i inne projekty graficzne już od 15 lat. Pracę zaczynał w "Gazecie Krakowskiej", następnie przeszedł do "Dziennika Polskiego", gdzie od 2007 roku był dyrektorem artystycznym. W 2013 roku awansował na dyrektora artystycznego Polska Press Grupy. Wielokrotnie zdobywał najbardziej prestiżowe nagrody w konkursach branżowych w Polsce i na świecie. W dorobku krajowym ma kilkadziesiąt nagród m.in. GrandFront oraz Chimera Grand Prix, natomiast za granicą sukcesy w konkursach European Newspaper Award oraz Best of News Design – The Society for News Design w USA.