Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Smart55, WoshWosh i Wavy laureatami 2. edycji konkursu start.up.press organizowanego przez Polska Press Grupę

Smart55, WoshWosh i Wavy laureatami 2. edycji konkursu start.up.press organizowanego przez Polska Press Grupę

4 czerwca br. podczas Polishopa Design Thinking Conference w Bydgoszczy wyłonieni zostali laureaci drugiej edycji organizowanego przez Polska Press konkursu start.up.press. Nagrody przyznano Smart55, WoshWosh i Wavy.
Smart55, WoshWosh i Wavy laureatami 2. edycji konkursu start.up.press organizowanego przez Polska Press Grupę

Finaliści konkursu start.up.press

Do finału konkursu przeszło 8 zgłoszeń. Przedstawiciele startupów wzięli udział w sesjach mentorskich, a podczas gali prezentowali swoje pomysły przed publicznością oraz Mentorami. 

Mentorzy na zwycięzcę konkursu wybrali Smart 55, czyli kilkuosobowy zespół zajmujący się native advertisingiem. Drugie miejsce przyznano firmie WoshWosh, która zajmuje się czyszczeniem obuwia, odnawianiem go  i nadawaniem mu nowego stylu. Na trzecim miejscu uplasowało się Wavy, czyli lokalizator przeznaczony dla nurków, który zwiększa bezpieczeństwo pod wodą i umożliwia kontrolowanie lokalizacji nurka przez osoby znajdujące się na powierzchni.  

 Zdobywca I miejsca otrzymał nagrodę w postaci kampanii medialnej w mediach Polska Press Grupy o wartości rynkowej 70.000 zł netto, II miejsca - 50 tys. zł, III miejsca - 30 tys. zł. Ponadto, laureaci uzyskają wsparcie mentorskie ekspertów Polska Press oraz usługi doradcze od SpeedUp Venture Capital Group i porady w zakresie planowania kampanii od agencji mediowej Wavemaker.

Konkurs skierowany był do firm istniejących na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz osób, które mają pomysł na działalność w obszarze mediów, technologii mobilnych, ogłoszeń, e-commerce, wiadomości, rozrywki. Założeniem konkursu jest promocja przedsiębiorczości i wsparcie młodych, polskich biznesów.

Partnerami konkursu byli: Fundacja Startup Poland, SpeedUp Venture Capital Group, SHOPA, The Heart Warsaw, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Wavemaker, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Mentorzy konkursu start.up.press

* Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu Polska Press Grupy
* Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju
* Tomasz Czapliński, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group
* Paweł Fąfara, członek zarządu Polska Press Grupy
* Paweł Gala, partner zarządzający agencji mediowej Wavemaker
* Jacek Gordon, prezes Hurtowni Motoryzacyjnej "Gordon"
* Lech Kaniuk, członek rady nadzorczej iTaxi
* Radosław Ratajczak, CEO SHOPA
* Jarosław Wojczakowski, właściciel oraz dyrektor operacyjny Vivid Games
* Piotr Bucki