Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Projekt Polska Press z dofinansowaniem od Google

Projekt Polska Press z dofinansowaniem od Google

"Budżet alert", projekt Polska Press Grupy, znalazł się w gronie 124 projektów z całej Europy, które będą współfinansowane przez Google w ramach drugiej tury programu DNI (Digital News Initiative).

„Budżet Alert” to platforma informacyjna i aplikacja na temat budżetów obywatelskich w Polsce. Projekt ma wspierać społeczności lokalne w wydawaniu publicznych pieniędzy, które samorządy przekazują do dyspozycji mieszkańców. W ramach projektu zostanie stworzone nowoczesne narzędzie, które pomoże podejmować decyzje, na co wydać publiczne pieniądze, a także wspierać, a jednocześnie kontrolować lokalne władze w tym obszarze.

"Chcemy zachęcić ludzi do zmieniana i rozwijania swojego najbliższego otoczenia. Projekt zapewni nowoczesne narzędzia do prezentacji budżetów, danych i zgłaszanych projektów. Zbierze w jednym miejscu profesjonalne i użyteczne informacje, które pomogą lokalnym społecznościom znajdować inspiracje i podejmować decyzje w sprawie publicznych pieniędzy. Będzie także wspierał oraz monitorował działania władz lokalnych."  - mówi Tomasz Krawczyk, Dyrektor Rozwoju Redakcyjnego Polska Press Grupy.


Budżet Alert będzie prowadzony równolegle jako serwis internetowy oraz aplikacja (Android, iOS).


Szczegóły:
http://www.digitalnewsinitiative.com