Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Polska Press z nagrodą Best of News Design Creative Competition

Polska Press z nagrodą Best of News Design Creative Competition

Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, został nagrodzony w największym i najbardziej prestiżowym konkursie projektowania prasowego Best of News Design Creative Competition. Konkurs jest organizowany przez Society for News Design ze Stanów Zjednoczonych.

W 41. edycji konkursu Best of News Design Creative Competition Tomasz Bocheński otrzymał srebrny medal za indywidualne portfolio – okładki dziennika naszemiasto.pl. Jego prace zostały docenione obok projektantów z takich redakcji, jak New York Times, National Geographic czy Washington Post. Jednocześnie, jest jedynym nagrodzonym z Polski.

Jury w uzasadnieniu podało:  

Te strony tytułowe tchną świeżością, odwagą i wywołują radość. Nawet bez tłumaczenia są wciągające i zachęcają do dalszej lektury gazety. Grafik pokazuje całą gamę umiejętności i technik narracyjnych tworząc strony tytułowe, które tchną energią i nie są statyczne. W świecie pełnym dosłownych opowieści, te obrazy stanowią powiew fantazji.

Society for News Design już po raz kolejny uhonorowało prace Tomasza Bocheńskiego. W 2010 roku zdobył nagrodę w kategorii „Feature design pages”, w 2012 roku srebrny medal w kategorii „Linia Okładek”, a w 2013 jury nagrodziło jego portfolio. W 2014 zdobył tytuł Award of Excellence za okładkę dodatku Magnes,a w 2015 dwie nagrody za okładki w kategorii Breaking News. W 2017 roku został nagrodzony w kategorii portfolio.

Organizacja Society for News Design, założona w 1979 roku, jest zarejestrowaną w USA organizacją non-profit z około 1500 członkami z całego świata. Oprócz licznych działań, organizuje coroczny konkurs Best of News Design otwarty dla gazet i czasopism z całego świata.