Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego

Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego

Od 1 września br. redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego oraz Dziennika Łódzkiego jest Marcin Kowalczyk, dotychczas redaktor naczelny Expressu.
Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego

fot. Grzegorz Gałasiński

Marcin Kowalczyk od września odpowiedzialny będzie za rozwój obu dzienników wydawanych przez Polska Press w Łodzi – Dziennika Łódzkiego oraz Expressu Ilustrowanego. Tytuły zachowują swój odrębny charakter.

Marcin Kowalczyk z Polska Press i dziennikami regionalnymi związany jest od ponad 25 lat. Zaczynał w 1991 roku w Dzienniku Łódzkim, w którym pracował do 2001 roku, kiedy został redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego. Przez 10 lat pracy w Dzienniku Łódzkim był  m.in. szefem działu miejskiego, szefem działu krajowego, zastępcą redaktora naczelnego i p.o. redaktora naczelnego. Jest m.in. laureatem nagrody Redaktor Naczelny Roku przyznanej przez branżowy magazyn Media&Marketing Polska. W ostatnich latach uczestniczył w pracach jury prestiżowych konkursów dziennikarskich, w tym Grand Press oraz Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press.

Robert Sakowski, dotychczasowy redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego, rozstał się ze spółką.