Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Karol Wlazło Prezesem Oddziału Śląsk Polska Press Grupy

Karol Wlazło Prezesem Oddziału Śląsk Polska Press Grupy

Od maja 2020 roku nowym Prezesem Oddziału Śląsk jest Karol Wlazło, jednocześnie pozostając na dotychczas zajmowanym stanowisku Dyrektora Dystrybucji.

Zenon Nowak, dotychczasowy Prezes Oddziału, postanowił odejść z firmy i poświęcić się nowym wyzwaniom. 

Karol Wlazło z mediami jest związany od początku swojej kariery zawodowej. Zaczynał w 1992 roku jako dziennikarz w regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Opolu. Następnie był dyrektorem marketingu „Nowej Trybuny Opolskiej”, zarządzał spółkami wydającymi „Głos Szczeciński”, „Głos Pomorza” i „Głos Koszaliński”. Od 2008 roku zajmuje się projektami poligraficznymi, wydawniczymi i doradczymi. Od 2011 roku na stanowisku Dyrektora Dystrybucji w Grupie. Członek Zarządu Związku Kontroli Dystrybucji Prasy w latach 2011 – 2013 oraz od grudnia 2015 roku.

Zenon Nowak z Polska Press był związany 25 lat, z czego ostatnich 13 na stanowisku Prezesa Oddziału Śląsk, a wcześniej m.in. jako Dyrektor Marketingu. Pod jego kierownictwem odział przeszedł transformację w nowoczesną, multimedialną organizację. Dziennik Zachodni, śląska „Strefa Biznesu” i lokalne naszemiasto.pl to dziś jedne z największych marek regionalnych, zarówno w prasie, jak i w Internecie.