Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Herosi każdego dnia – akcja charytatywna od Polska Press Grupy dla Fundacji Herosi

Herosi każdego dnia – akcja charytatywna od Polska Press Grupy dla Fundacji Herosi

Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać! Teraz jest to możliwe dzięki akcji charytatywnej „Herosi każdego dnia”. Jest to wspólna akcja Polska Press Grupy, Fundacji Herosi, Office Plus oraz Akademii Kulinarnej Whirlpool.

W ramach akcji "Herosi każdego dnia" Polska Press, Akademia Kulinarna Whirlpoola i Office Plus wspierają Fundację Herosi, która od ponad 8 lat aktywnie pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. Fundację aktywnie wspierają też siatkarze z narodowej reprezentacji w piłce siatkowej mężczyzn, którzy są jej Ambasadorami.


W ramach akcji na początek odnowiliśmy kuchnię w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W wyremontowanej kuchni ruszyła dziecięca Akademia Kulinarna Whirlpool. Uroczyste otwarcie nowej kuchni odbyło się 28 listopada br. Nowe meble do kuchni ufundował producent mebli Office Plus, sprzęt AGD ufundował Whirlpool.


Otwarcie kuchni odbyło się pod hasłem "Andrzejki z Andrzejem Wroną" - siatkarzem reprezentacji, który aktywne wspiera działania Fundacji Herosi. O kulinarną stronę wydarzenia zadbał szef kuchni Marco Ghia z Akademii Kulinarnej Whirlpool. Dzieciaki z oddziału mogły zjeść włoską pizzę i wypić zdrowe koktajle – potrawy serwował Andrzej Wrona.


Nowa kuchnia to dopiero początek, gdyż akcja zaplanowana jest długofalowo. Będziemy też remontować kolejne pomieszczenia w Klinice.  


Kolejny event, jaki zorganizujemy w kuchni to Mikołajki (odbędą się 5 grudnia). Wtedy wspólnie z dziećmi będziemy piec i dekorować pierniki. Specjalnie na tę okazję Andrzej Wrona zagniótł już ciasto, które czeka w lodówce Akademii Kulinarnej Whirlpool na mikołajkowe spotkanie!


W tym roku odwiedzimy dzieci również podczas spotkania wigilijnego (pracownicy Polska Press przygotowują prezenty dla dzieciaków) oraz oczywiście w Sylwestra!

https://plus.polskatimes.pl/wiadomosci/a/szpital-od-kuchni-musi-swietnie-wygladac-czyli-nasza-akcja-charytatywna,12701462