Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   6 nagród European Newspaper Award dla Polska Press

6 nagród European Newspaper Award dla Polska Press

Okładki dzienników Polska Press autorstwa Tomasza Bocheńskiego, jako jedyne z Polski, nagrodzone w 21. edycji prestiżowego konkursu projektowania prasowego European Newspaper Award.

Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, zdobył 6 nagród w prestiżowym konkursie projektowania prasowego European Newspaper Award, w tym dwie nagrody specjalne - Judges’ Special Recognition. Jury konkursu nagrodziło okładki dzienników Polska Metropolia Warszawska, naszemiasto.pl, oraz dodatku Magnes do Dziennika Polskiego. To jedyne nagrodzone okładki z Polski.

Nagroda  European Newspaper Award przyznawana jest od 1998 roku wydawcom za najlepiej zaprojektowane gazety. Konkurs organizuje projektant gazet Norbert Küpper we współpracy z pismami: niemieckim "Medium Magazin", austriackim "Der Österreichische Journalist" i szwajcarskim "Schweizer Journalist". Do konkursu zgłoszono ponad 4 tys prac z 25 krajów.

Autorem nagrodzonych okładek jest Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, grafik, zdobywca licznych nagród w konkursach projektowania prasowego. Tomasz Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne gazet, projekty prasowe, książek i inne projekty graficzne już od ponad 16 lat. Pracę zaczynał w "Gazecie Krakowskiej", następnie przeszedł do "Dziennika Polskiego", gdzie od 2007 roku był dyrektorem artystycznym. W 2013 roku awansował na dyrektora artystycznego Polska Press Grupy. Wielokrotnie zdobywał najbardziej prestiżowe nagrody w konkursach branżowych w Polsce i na świecie. W dorobku krajowym ma kilkadziesiąt nagród m. in. GrandFront oraz Chimera Grand Prix, natomiast za granicą sukcesy w konkursach European Newspaper Award oraz Best of News Design – The Society for News Design w USA.