Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   „Chwalimy się Powstaniem” – wielka akcja „Głosu Wielkopolskiego” w konkursie na najważniejsze „Wydarzenie Historyczne Roku”

„Chwalimy się Powstaniem” – wielka akcja „Głosu Wielkopolskiego” w konkursie na najważniejsze „Wydarzenie Historyczne Roku”

Akcja społeczna zainicjowana przez „Głos Wielkopolski” w 97. rocznicę Powstania Wielkopolskiego została wybrana przez Muzeum Historii Polski jednym z pięciu najważniejszych wydarzeń historycznych minionego roku .

Zakończył się pierwszy etap Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2015, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych – ich zdaniem – projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. W drugim etapie głosować mogą wszyscy i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach – głosowanie potrwa do 8 maja br.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty).


W grudniu 2015 roku „Głos Wielkopolski” zainicjował akcję „Chwalimy się Powstaniem”. Gazeta zachęcała Wielkopolan, by nie pozwolili zapomnieć o najważniejszym dla regionu zrywie wolnościowym – Powstaniu Wielkopolskim.
Z okazji kolejnej, 97. rocznicy Powstania przez cały grudzień Ambasadorowie akcji promowali ją na łamach „Głosu Wielkopolskiego” i mediów społecznościowych i zachęcali Wielkopolan, by przypominali o Powstaniu Wielkopolskim swoim bliskim, przyjaciołom, kontrahentom, współpracownikom.

Aby czytelnikom w tym pomóc, gazeta dołączyła bezpłatnie do całego swojego nakładu wyjątkową papeterię – kartę pocztową (16 grudnia) oraz kopertę (17 grudnia) z motywem powstańczym oraz krótkim opisem Powstania Wielkopolskiego w języku polskim i angielskim. 
W dniu wybuchu Powstania, 27 grudnia 2015 roku na stronie internetowej gazety pojawiła się do pobrania także papeteria elektroniczna z motywem powstańczym do użycia w korespondencji e-mailowej, także w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.Akcji towarzyszył od początku także specjalny profil na Facebooku „Chwalimy się Powstaniem”, gdzie czytelnicy i internauci mogą zamieszczać wspomnienia o członkach swoich rodzin, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim oraz kopie związanych z nimi pamiątek powstańczych.


Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.