70 lat minęło. Jubileusz Nowej Trybuny Opolskiej

Inicjatywy ważne dla regionu, pomoc potrzebującym, wsparcie mniejszości i codzienna dawka informacji. W 1952 roku mieszkańcy województwa opolskiego dostali w swoje ręce pierwszy numer Trybuny Opolskiej, a od 1993 roku Nowej Trybuny Opolskiej, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie

70lat mineło \

Przez wszystkie lata swojej działalności, dziennikarze Nowej Trybuny Opolskiej byli blisko czytelników i ich problemów. Z okazji swojego okrągłego jubileuszu dziennikarze i pracownicy NTO ruszyli w drogę po województwem, a ich hasłem przewodnim jest „70 gmin na 70 lat”. Towarzyszą im dziennikarze Radia Opole, które w tym roku również obchodzi swoje 70-lecie. - Mobilne prasowo-radiowe, studio pojawia się we wszystkich w wszystkich gminach Opolszczyzny. Codziennie jesteśmy w innym miejscu, po to żeby spotkać się z mieszkańcami, posłuchać tego co mają do powiedzenia, zaprezentować znane i nie znane miejsca na mapie opolskiego, przybliżyć jego historię, kulturę, tradycje i życie codzienne – opowiadają organizatorzy jubileuszowej akcji.
Podczas swoich wyjazdów redakcja NTO uczestniczy w wielu interesujących, ważnych dla mieszkańców wydarzeniach. Dotychczas byli już między innymi na Lecie Kwiatów w Otmuchowie, w stolicy truskawki czyli Sidzinie, spotkali się z rycerzami w Tarnowie Opolskim oraz z żeglarzami w Turawie. - Przed nami jeszcze wiele kilometrów do pokonania i wielu niesamowitych ludzi do poznania- zapowiadają dziennikarze Nowej Trybuny Opolskiej.


autor artykułu

Redakcja Polska Press

Przeglądaj też